Загальні етапи перетворення Марсу на життєпридатну планету

Терраформування

Колонізація Марсу – тема, яка стала дуже актуальною в останній час і, швидше за все, галасу навколо неї ставатиме тільки більше.
Та навіть коли люди прилетять на “Червону планету” і створять колонію, що буде не скоро, терраформувати Марс і зробити його схожим на Землю – завдання на межі фантастики.

Колонізація Марса

Теоретична колонія на Марсі

До вашої уваги 3 загальні основні теоретичні етапи перетворення Марсу на життєпридатну планету:

Терраформування Марса

Вплив терраформування на вигляд Марсу

1. Розтоплення льодовика на південному полюсі планети

На Марсі достатньо льоду, щоб покрити всю поверхню океаном глибиною 11 метрів. Коли розтопити навіть частину льодовика, почнеться ланцюгова реакція: звільниться багато вуглекислого газу (CO2) і водяної пари, яка перетвориться на моря та океани. Через парникові гази атмосфера планети стане щільнішою і утримуватиме більше сонячної енергії, через що температура на Марсі підвищиться. Цей процес пришвидшиться, коли новоспечені марсіани запустять заводи або інші системи, що викидатимуть в атмосферу CO2.

Марс

Етап 1: теоретичні споруди, які викидають парникові гази для формування щільної атмосфери

2. Почати розвиток найпростіших живих організмів.

Починаючи з мікробів, здатних виживати в екстримальних умовах, далі можна насаджувати найпростіші і живучі рослини, такі як мох, і поступово, з покращенням умов на планеті, переходити до складніших видів.
Людям потрібно лише запустити цей процес, потім все піде саме собою. Як сказав планетолог NASA Кріс Маккей: «Ви не будуєте Марс, ви просто нагріваєте його і кидаєте насіння».
З плином часу на планеті з’явиться погода, а температура і атмосферний тиск стануть відносно прийнятними і для людей.

На Марсі

Етап 2: засівання рослин

3. Зробити повітря придатним для дихання.

По суті, цей процес вже запущено через фотосинтез рослин. Проблема лише в тому, що відбувається він досить повільно. За прогнозами вчених, для того, щоб повітря стало придатним для дихання, потрібно від 300 до 1000 років. Тому багатьом поколінням марсіан доведеться ходити по відкритих територіях у масках.
Але існує ймовірність, що до того часу вчені все ж винайдуть технологію, яка пришвидшить цей процес.

Марс майбутнього

Ландшафт Марсу після етапу 3