Колонізація Марсу – тема, яка стала дуже актуальною в останній час і, швидше за все, галасу навколо неї ставатиме тільки більше.
Та навіть коли люди прилетять на “Червону планету” і створять колонію, що буде не скоро, терраформувати Марс і зробити його схожим на Землю – завдання на межі фантастики.
До вашої уваги 3 загальні основні теоретичні етапи перетворення Марсу на життєпридатну планету:
1. Розтоплення льодовика на південному полюсі планети
На Марсі достатньо льоду, щоб покрити всю поверхню океаном глибиною 11 метрів. Коли розтопити навіть частину льодовика, почнеться ланцюгова реакція: звільниться багато вуглекислого газу (CO2) і водяної пари, яка перетвориться на моря та океани. Через парникові гази атмосфера планети стане щільнішою і утримуватиме більше сонячної енергії, через що температура на Марсі підвищиться. Цей процес пришвидшиться, коли новоспечені марсіани запустять заводи або інші системи, що викидатимуть в атмосферу CO2.
2. Почати розвиток найпростіших живих організмів.
Починаючи з мікробів, здатних виживати в екстримальних умовах, далі можна насаджувати найпростіші і живучі рослини, такі як мох, і поступово, з покращенням умов на планеті, переходити до складніших видів.
Людям потрібно лише запустити цей процес, потім все піде саме собою. Як сказав планетолог NASA Кріс Маккей: «Ви не будуєте Марс, ви просто нагріваєте його і кидаєте насіння».
З плином часу на планеті з’явиться погода, а температура і атмосферний тиск стануть відносно прийнятними і для людей.
3. Зробити повітря придатним для дихання.
По суті, цей процес вже запущено через фотосинтез рослин. Проблема лише в тому, що відбувається він досить повільно. За прогнозами вчених, для того, щоб повітря стало придатним для дихання, потрібно від 300 до 1000 років. Тому багатьом поколінням марсіан доведеться ходити по відкритих територіях у масках.
Але існує ймовірність, що до того часу вчені все ж винайдуть технологію, яка пришвидшить цей процес.
Latest posts by Nightingale (see all)
- BMW R1200R Скремблер Кафе Рейсер від Lazareth - 6 Грудня, 2019
- Спрінт-рейсер Ява 350 “Легкий як недільний ранок” від Urban Motor - 28 Листопада, 2019
- BMW R100RT та R100RS – байки-близнюки від Джонні Нґайена - 26 Листопада, 2019