Вчені створили препарат для нічного бачення

Новини науки

Вчені розробили засіб, який дозволяє бачити в темряві. Експеримент був проведений на мишах: на сітківку очей гризунів було нанесено спеціальну речовину з наночастинами, яка надала можливість органам зору сприймати невидиме раніше інфрачервоне випромінювання.

Новини

Деякі тварини, такі як змії та кажани (забудьте міф про те, що ці тваринки сліпі), мають таку здатність від природи і чудово бачать вночі, а от очі миші просто не сприймають випромінювання такого діапазону.

Як бачать тварини

Щоб це виправити, наночастини в речовині покриті особливими молекулами білка, чутливими до інфрачервоного випромінювання. Проходячи через них, невидиме світло інфрачервоного спектру перетворюється у випромінювання зеленого кольору (нагадує прилад нічного бачення), яке сприймається очима миші.

Нічне бачення
Вид з приладу нічного бачення

Цікаво, що нанесена на органи зору речовина не заважає гризунам бачити у звичайному видимому спектрі, а лише доповнює його.
Ефект “нічного бачення” триває декілька тижнів, після чого наночастини виводяться з організму природним шляхом, не завдаючи жодної шкоди для зору чи організму.

Наступний крок вчених – вивчення того, що конкретно бачать гризуни під дією препарату, а також реакції та сприйняття мозком нових зорових образів.
В майбутньому планується застосувати дану технологію на людях.