Стівен Хокінг бачить небезпеку в подальшому розвитку Штучного Інтелекту

Штучний Інтелект Стівен Хокінг

Всесвітньо відомий фізик-теоретик Стівен Хокінг вважає що разом із усіма можливостями, які дає розвиток роботів, технологій та Штучного Інтелекту, цей процес може легко вийти з-під контролю людей і стати для нас катастрофою. Через це, вчений закликає створити “світовий уряд”, який би міг запобігти сценарію, відомому нам із фільмів про Термінатора. “Ми мусимо діяти швидко і виявляти подібні загрози, щоб встигнути щось зробити перед тим, як вони стануть неконтрольованими. Це може означати створення, свого роду, світового уряду”, каже Хокінг.

Проте, фізик, знаючи до чого потенційно може призвести концентрація влади серед декількох людей, попереджає, що такий уряд, сам по собі “може стати тиранією”. Ось така неоднозначність, але вчений, все ж, має рацію!

Яку загрозу несе Штучний Інтелект?

загроза штучного інтелекту

Емі Вебб, засновниця та директор Future Today Institute, просто і наглядно пояснює в чому небезпека ШІ.

Принцип, за яким відбувається вдосконалення самостійного “мислення роботів” – це створення умов, коли вони самі знаходять рішення поставлених задач, помічають тенденції і роблять для себе висновки, які запамʼятовують.

В подальшому “машини” самі вчаться і, що головне, мають вчити інших. Тут і виникає проблема, каже Вебб. “Уявіть, що учень вивчив, що 1+1=3 і навчить цього інших учнів. Всі подальші рішення цих учнів будуть базуватись на неправильній інформації”.

Очевидно, стурбованість Хокінга не даремна, але він, як і багато інших вчених, бачить також і багато позитивного в цьому процесі. Роботи можуть виконувати нудні задачи та повторювальні роботи, які звільнять людей для більш цікавої і продуктивної діяльності.

Проте, це також може забрати робочі місця і залишити багатьох без зарплати. Тому, продовжуючи експерименти з Штучним Інтелектом, потрібно бути максимально обережними і не припуститись фатальної помилки, щоб фантастика із Термінатора не стала раптом реальністю для нас.

Деякі матеріали взяті з:
www.csmonitor.com