Штучний Інтелект, який читає думки

Штучний інтелект який читає думки

Група японських компʼютерних науковців розробили систему на основі ШІ, яка здатна візуалізувати думки людини. Спочатку за допомого спеціального МРТ сканера, який аналізує мозковий кровообіг та коливання у вигляді хвиль, які мозок посилає під час процесу мислення, відбувається збір інформації. В кінцевому ж результаті дані мають перетворитись на зображення, але зробити це не так просто, оскільки початковий аналіз та вихідна картинка – це абсолютно різні типи інформації. Щоб це стало можливим, система використовує складну нейронну мережу, через яку й “пропускається” зібрана аналітика мозкових коливань. В кінці, вчені отримують зображення, яке, як на диво, достатньо чітно передає те, про що думав субʼєкт.

Цікаво, що система не здатна без “навчання” працювати. ШІ вчать як працює людський мозок і яким чином обробляти отриману інформацію. Але як тільки програма зрозуміє закономірності та алгоритми роботи, вона починає показувати справді вражаючі результати.

Наразі, це лише розробка, практичного застосування якій, поки що, нема, оскільки нема можливості отримувати дані через Wi-Fi. Проте, в майбутньому все може змінитись.