Перший високошвидкісний 3D-принтер для друку кераміки від Kwambio

Ceramo One від Kwambio

Нещодавно український стартап Kwambio представив свій 3D-принтер для друку виробів з кераміки. Основною перевагою принтера над уже існуючими в світі розробками подібного типу, є його висока швидкість та точність друку (160 мм/с та 20 мкм, відповідно). Так, на виготовлення керамічного виробу, в середньому, йде декілька днів, хоча ще рік тому принтеру поторібно було більше тижня для аналогічної операції. При чому, якість та точність геометрії виробів залишала бажати кращого.

Засновник Kwambio, Володимир Усов, говорить, що досягнути такої швидккості та точності вдалось створивши нову технологію друку керамічними порошками, що дало змогу виготовляти відразу готову кераміку дуже високої якості.

Вироби з кераміки

Керамічні вироби різної складності

3D-принтер від Kwambio

Миска надрукована на 3D-принтері Ceramo One

Перша модель принтера, на якій команда Kwambio впровадила дану інновацію, називається Ceramo One. В принципі, можливості даної моделі обмежуються лише розмірами обʼєкту, який принтер може надрукувати за один раз – 35*35*38см (більші вироби потрібно друкувати частинами). Що стосується ж скадності готових виробів, то тут Ceramo One не має собі рівних. На принтері можна надрукувати все: від звичайної ложки до кісткових імплантантів.

Наразі, Kwambio працюють над залученням інвестицій в розмірі $500 000 для збільшення потужностей виробництва, а також на удосконалення та виготовлення принтера.

Кераміка

Кераміка

Керамічна кружка

Керамічна кружка