P.A.R.T. – ПІКАП З ДВИГУНОМ ВІД ЛІТАКА

Пікап з авіадвигуном

P.A.R.T. (Plymouth Air Radial Truck – “пікап Plymouth з радіальним двигуном від літака”) м’яко кажучи, незвичайний автомобіль, що належить авторозробнику Гері Корнсу, який і зробив його зі своїми синами та друзями.

Базою для P.A.R.T. став доволі рідкісний пікап Plymouth 1939 року, котрого Гері Корнс викупив більше 30 років тому. На момент купівлі автомобіль вже був побитий життям і цінності для реставрації не представляв, тому всі ці роки він просто стояв чекаючи, доки власник не придумає йому застосування.

Під капотом (якщо можна так сказати) у Plymouth Air Radial Truck радіальний двигун Jacobs R-755-A2 від гідролітака Cessna 195 Businessliner 1954 року випуску, якого Гері придбав на авіаційному складі. З обсягом 12,4 л. двигун розвиває потужність в 300 к.с. при 2200 обертах за хвилину – а це доволі “відчутна” сила, як для старенького пікапа, погодьтесь.

З брухту в суперавтомобіль

Шансів якісно відновити оригінальне шасі Plymouth не було, тому Корнси з друзями “на око” зварили нову трубчасту раму, що дозволило подовжити капот автомобіля для установки туди двигуна. Оригінальний вихлоп від літака вивели в крило з боку водія. За допомогою розрахованого на 2000 к.с. ремінного приводу з деталями від катера, мотор поєднали зі звичайною 3-ступінчастою автоматичною трансмісією GM THM400. Момент передається на колеса від заднього моста Franklin. В якості гальм – сучасні компоненти Wilwood. Двигун заправляється авіаційним паливом.

двигун від літака
ремінь
капот P.A.R.T пікапа

Як тепер виглядає салон пікапа P.A.R.T

Кабіна і кузов теж радикально перероблені. Про авіаційне минуле двигуна нагадують поліровані кузовні панелі і ряди великих заклепок. У салоні стоять крісла від тієї самої Cessna 195.  Встановлені два штурвали, з’єднані ланцюговим приводом. Педалі гальм теж дублюються для обох “пілотів”, але це єдині педалі на підлозі – регулювання газу відбувається за допомогою авіаційного важеля керування двигуном на центральній консолі. По центру панелі приладів зверху – компас, а ручка під правою рукою пасажира дозволяє накачати паливо в циліндри перед пуском.

салон пікапа P.A.R.T
сидіння від літака Cessna
важель керування
PART кастом пікап
image013

Гері Корнс зі своїм Plymouth Air Radial Truck потрапив на обкладинку журналу Hot Rod і в програму Jay Leno’s Garage. Як сказав сам Джей Лено: “Ось, що відбувається, коли в штаті легалізують марихуану!”.

циліндри двигуна від Cessna
image002
image003
P.A.R.T кузов
вигляд збоку