Як збудувати “машину часу” та які принципи її роботи за думкою Стівена Хокінга.

Машина часу

Опираючись на слова відомого фізика-теоретика Стівена Хокінга, можна сказати, що в теорії “машину часу” збудувати реально. Хоча, сучасний рівень технологій не дозволяє це зробити зараз, у відносно недалекому майбутньому це цілком можливо. Забігаючи наперед, скажемо, що дана ідея передбачає подорож лише в один кінець – майбутнє.

Машина Часу – принцип роботи

Принцип функціонування механізму дуже простий. Все, що потрібно – це побудувати спеціальний шлях і потяг, який буде рухатись по ньому зі швидкістю, максимально наближеною до швидкості світла (~300 тис. км/с), обгинаючи земну поверхню по колу. Коли потяг досягне майже світлової швидкості, він обгинатиме Землю 7 разів в секунду. Хоч це звучить фантастично, в майбутньому, швидше за все, буде можливість побудувати подібну конструкцію! Далі ж відбуваються події, в які повірити ще складніше.

Теоретична машина часу

Надшвидкісний потяг – теоретична машина часу

 

Подорож в часі

Шлях, по якому рухатиметься потяг, на зразок Hyperloop One

Для безпеки пасажирів в ньому, потяг набиратиме швидкість поступово, аж поки не досягне потрібної. Згідно законів фізики, нічого не може перевищити швидкість світла, а якщо швидкість обʼєкта наближається до цієї критичної межі, відбувається, свого роду, компенсація за рахунок сповільнення часу для цього обʼєкта. Наприклад, пасажир, який біжить по вагону нашого потяга у напрямку його руху з певною швидкістю мав би перевищувати швидкість світла відносно землі, оскільки, крім того, що його везе потяг із швидкістю світла, він також має ще й власну швидкість.  Але саме тут діють закони, які забезпечують баланс фізичних явищ в природі.

Теоретична машина часу

Під час набору швидкості, час для пасажира в потязі починає поступово сповільнюватись. Чим швидше рух потяга, тим повільніше час іде для пасажирів на ньому. Час завжди уповільнюється достатньо, щоб захистити межу, якою є швидкість світла.

машина часу Стівена Хокінга

Отже, якщо потяг буде рухатись 100 років (за часом спостерігача із Землі) то для його пасажирів, через уповільнення часу, згідно розрахунків, пройде лише один тиждень. Подорожуючи лише тиждень – пасажири здійснять подорож у часі аж на 100 років вперед. Саме так, за думкою Хокінга, можна подорожувати в майбутнє.