Як виглядатиме світ та люди через 1000 років?! 10 неймовірних теорій

Земля через 1000 років

Ніхто достовірно не знає, що чекає нас в майбутньому. Вчені з усього світу висувають різноманітні теорії з цього приводу. Наприклад, Стівен Хокінг на виступі в Союзі Оксфордського університету 2016 року заявив, що людство зможе прожити лише ще одне тисячоліття. То які зміни чекають нас за цей час? Ми підібрали 10 неймовірних теорій про те, яким буде світ через тисячу років.

1. Люди житимуть значно довше

10 теорій про майбутнє
Люди житимуть довше в майбутньому

Найбагатші люди світу вже зараз інвестують мільйони доларів в дослідження з уповільнення процесу старіння і збереження молодості. Ймовірність того, що до 3018 року біоіндженери винайдуть ліки, які перешкоджають старінню клітин кожного окремого органу людського тіла і організму в цілому, дуже висока. Крім цього, буде можливість заміняти хворі гени здоровими, що значно знизить рівень захворюваності.

2. З’явиться можливість перенесення свідомості

Перенесення свідомості в майбутньому
Технології по перенесенню свідомості

Людський мозок складається з 86 млрд. нейронів, які надсилають один одному сигнали і являють мережу, що повністю задіюється, коли ми щось згадуємо. Якщо створити своєрідну мапу мережі нейронів мозку людини, то можна було б і побудувати його комп’ютерну модель. Це дасть можливість завантажувати нашу пам’ять на комп’ютер, зберігати її там і відвантажувати назад. До слова, цей процес і його можливі наслідки було показоно у фільмі “Перевага” (Transcendence) та “Аватар” (Avatar).

3. Люди житимуть на іншій планеті

Майбутнє: планета, на якій можливе життя
Майбутнє: планета, на якій можливе життя

Через 1000 років колонізація іншої планети, наприклад Марсу, не буде проблемою. Засновник компанії Space X Ілон Маск планує запустити перший космічний корабель на Марс вже до 2022 року, а до 2024 таких експедицій повинно бути 4.

Місія Space X звучить так: “Дати можливість людству стати космічною цивілізацією, освоїти інші планети і побудувати місто на Марсі”. Крім цього, через 1000 років колонізація інших планет може бути необхідною через те, що Земля перестане бути життєпридатною, або ж (швидше за все) через її перенаселення.

До речі, планети, на яких можливе життя, зараз активно досліджуються і вивчаються вченими. Знайти їх непросто, а ті, що потрапили в поле зору астрономів не завжди виявляються найкращими варіантами, та все ж, серед них є декілька претиндентів із великою ймовірністю існування сприятливих умов для людей. Проте, вони всі мають одну пробему – відстань. До найближчої такої планети потрібно летіти десятки років і це якщо рухатись зі швидкістю світла! Хоча, за 1000 років все може змінитись і ми навчимось долати такі відстані відносно швидко.

4. Люди обиратимуть зовнішність своїх дітей

Генна інженерія в майбутньому
Генна інженерія в майбутньому

Вчені вже зараз вивчають гени, які визначають зовнішність. Та, коли група вчених з Китаю продемонструвала результати своїх досліджень по зміні генів на ембріональному рівні, це викликало запеклі дискусії, типу “чи етично змінювати людину і чи є у нас на це право?”. Це свідчить, що наразі люди до такого не готові, а от в майбутньому маніпуляції з генами ембріона стануть нормою. І не тільки задля вибору зовнішності дитини, а й для запобігання генетичних хвороб після народження.

5. Будуть винайдені надшвидкісні суперкомп’ютери

Суперкомпʼютер майбутнього
Суперкомпʼютер майбутнього

Комп’ютерні технології прогресують неймовірно швидко. Варто уявити, які характеристики матиме комп’ютер через 1000 років! Квантові суперком’ютери майбутнього зможуть миттєво виконувати обчислення, для яких сучасним суперком’ютерам знадобляться роки. Такі комп’ютери будуть ставити точні діагнози хвороб і розробляти для них ліки, вирішуватимуть надскладні задачі та обчислення, зможуть керувати всіма видами транспорту (в тому числі й космічним) і взагалі, будуть задіяні майже у всіх сферах діяльності людини.

6. Люди стануть кіборгами

Люди-кіборги
Люди-кіборги

Вже зараз людина, яка втратила кінцівку, моє можливість поставити роботизованого протеза. Також існують прилади для покращення слуху та зору і ведеться розробка біонічних очей, що дадуть можливість незрячим бачити. Та ці технології примітивні порівняно з тими, які існуватимуть в майбутньому.

Уявіть очі, які помічають наймеші деталі і мають надзвичайний зум та здатність бачити в темряві; або надчутливий слух, що уловлює найтихіші звуки за кілометри. Люди зможуть замінити будь-який орган набагато ефективнішим штучним, що не піддається ні хворобам, ні старінню, або вживити додаткові гаджети, що дозволять, для прикладу, завантажувати необхідну інформацію прямо в мозок силою думки.

7. Людство вимре

Майбутній апокаліпсис
Апокаліпсис

На жаль, така ймовірність досить висока, якщо спосіб життя людей не зміниться. Останні дослідження показали, що вимирання видів в 20-му столітті в 100 разів перевищило природну норму через руйнівний вплив людини на природу. Рано чи пізно планета перестане бути життєпридатною і для нашого виду, і людство поступово вимре. Однак, деякі вчені стверджують, що тільки планомірне скорочення людської популяції допоможе нам зберегти планету і цивілізацію.

8. Всі розмовлятимуть однією глобальною мовою

Одна мова майбутнього
Глобальна мова майбутнього

Це не обов’язково буде англійська чи французька, які є міжнародними на даний час. Швидше за все, це буде нова мова, яка утвориться із поєднання інших через їх спрощення. Лінгвісти стверджують, що вже через 100 років 90% мов можуть зникнути через природню міграцію населення, а ті що залишаться, стануть значно простішими.

9. Будівлі будуть збиратись і розбиратись за командою

Будевельні технології майбутнього
Будевельні технології майбутнього

Існує ймовірність, що через 1000 років люди будуть створювати навколо себе віртуальний світ за допомогою нанотехнологій. Суть такої концепції в тому, що трильйони пов’язаних між собою мікроскопічних роботів зможуть створити будь-яку форму та колір. Це дозволить хоч щодня змінювати вигляд квартири чи будинку, або окремих речей інтер’єру та будь-чого іншого.

10. Нанотехнології вирішать проблему енергетичної і екологічної кризи

Чисте навколишнє середовище
Майбутнє

Через тисячоліття, за допомогою нанотехнологій люди очищуватимуть повітря і воду, відроджуватимуть природу і зможуть накопичувати сонячну енергію. Найрізноманітніші екологічно чисті продукти харчування будуть вироблятися в лабораторіях, а не на фермах. Нові матеріали вирішать проблему екологічності та енергоефективності технологій. Електромобілі перевершать бензинові авто і замінять їх. Забруднення навколишнього середовища припиниться.