5 островів, заборонених для відвідування

Небезпечні острови

1 Острів Кеймада-Гранді

Також відомий як “Зміїний острів”  – невеликий острів в Атлантичному океані, неподалік берегів штату Сан-Паулу, що в Бразилії.

острів Кеймада-Гранді


Острів Кеймада-Гранді входить до списку найнебезпечніших місць на Землі, через велику кількість отруйних змій, серед яких і острівний ботропс – одна з найнебезпечніших змій на планеті, чий укус викликає швидке омертвіння тканин.

2 Острів Суртсей

Цей вулканічний острів – частина Вестманових островів, розташованих на невеликому архіпелазі, на півдні від берегів Ісландії і є її найпівденнішою точкою.

острів Суртсей

Суртсей утворився в результаті підводного вулканічного виверження на глибині 130 метрів і досяг поверхні 14 листопада 1963 року, після чого формувався ще 4 роки, доки вулкан не згас. Новий острів назвали на честь йотуна (велетня) Сурта – персонажа ісландської міфології.
Суртсей є природним заповідником і представляє великий інтерес для вчених: як виявилось, життя на острові зародилось одразу з його появою, тому Суртсей – наочна модель зародження життя на Землі.
Відвідати заповідник дозволено лише з метою наукових досліджень, зі спеціальним дозволом.

3 Північний Сентінельський острів

Це один із Андаманських островів, які знаходяться в Індійському океані, між Бенгальською затокою та Андаманським морем і належать Індії.

Північний Сентінельський острів

Але, по суті, Північний Сентінельський острів існує сам по собі, а його жителі-туземці – сентінельці, жодним чином не контактують з зовнішнім світом. Крім цього, вони досить агресивно реагують на спробу втручання в їх життя з боку цивілізації. Навіть коли на острові стався потужний цунамі і на допомогу сентінельцям були відправлені гелікоптери, аборигени обстріляли їх стрілами. Індійська влада вирішила дати жителям острова спокій і не втручатись в їх життя.

4 Острів Ніїхау

Також називається “Забороненим островом” і є сьомим за розміром в архіпелазі Гавайські острови з площею 179,9 км².

Острів Ніїхау

Ще в 1864 році Ніїхау був викуплений в уряду Гавайських островів і з того часу належить родині Робінсон. Доступ на острів дозволений тільки його жителям, а також їх родичам, за спеціальним дозволом.
На Ніїхау нема інтернету, мобільного зв’язку, автомобілів, доріг з твердим покриттям, магазинів та інших благ цивілізації. В якості транспорту використовуються велосипеди та коні; сонячні батареї забезпечують жителів електроенергією; а товари і продукти доставляються судами з острова Кауаї.

5 Острів Морган

Відомий також як “Острів мавп” – це один з морських островів, розташований в окрузі Бофорт, штат Південна Кароліна.

острів Морган

Оскільки острів завжди був безлюдним, в 1979 році сюди було переправлено понад 1400 піддослідних приматів з дослідницького центру Пуерто-Ріко. Рішення перевезти мавп в безлюдне місце було прийняте після спалахів зараження місцевого населення вірусом герпесу, який переносили примати. Щоб не допустити зараження, доступ на остів Морган для простих людей заборонено.