5 місць на Землі, заборонених для відвідування

Зона 51

1 Зона 51

Також відома як Watertown, Groom Lake та Homey Airport – американська військова база, існування якої офіційно визнано ЦРУ лише в 2013 році.

Зона 51

Це найбільш закрита і таємнича база на планеті, мета існування якої офіційно невідома. За не підтвердженими даними, Зона 51 спеціалізується на розробці і випробовуванні експериментальних літаків і систем озброєння – так званих “чорних проектів“.

2 Всесвітнє сховище насіння

Це бункер у горах острова Шпіцберген, що входить до Норвезького архіпелагу, неподалік від міста Лонг’їр.

Всесвітнє сховище насіння


Сховище побудоване у схилі гори та заглиблене в товщу пісковиків на 120 м; має подвійні противибухові двері, залізобетонні стіни товщиною 1 метр, сенсори руху та інші системи безпеки.
Такі запобіжні заходи обґрунтовані тим, що в бункері зберігається насіння сільськогосподарських культур з усого світу, з метою їх відновлення у випадку локальних чи глобальних катастроф.

3 Печера Ласко

Печера знаходиться на південному заході Франції і є однією з найважливіших пам’яток палеоліту (давньої кам’яної доби – часу життя «класичного» неандертальця), через велику кількість якісних, добре збережених наскельних малюнків.

Печера Ласко

У 1963 році французька влада заборонила доступ у Ласко для широкої публіки через, як виявилось, пагубний вплив людей на мікроклімат печери. Надлишок вуглекислого газу, підвищення температури і штучне освітлення стали причиною “зеленої хвороби” – поширення колоній водоростей на стінах печери, а згодом і «білої хвороби» – кальцитного (мінерал осадових порід) покриву, що осів на стінах і на деяких малюнках.

4 Гробниця Цінь Ши Хуан-ді

Засновник і перший імператор династії ЦіньЦінь Ши Хуан-ді (“Перший імператор Цінь”) помер 10 вересня 210 року до н. е. і згодом був похований у величезному кургані зі славнозвісною теракотовою армією, що не поступався в багатстві могилам єгипетських фараонів.

Гробниця Цінь Ши Хуан-ді

Мовзолей, а точніше частину теракотової армії, вчені віднайшли у 1974 році. Близько двох із восьми тисяч глиняних солдат вдалось дістати, після чого роботу призупинили, залишивши інші статуї і склеп із тілом імператора в спокої. Таке рішення прийняла китайська влада, вирішивши зачекати появи технологій, які дозволять вилучити всі цінні артефакти, не пошкодивши їх.

5 Бюро 39

Також відоме як Кімната 39 – це прихований урядовий заклад, що знаходиться в столиці Північної КореїПхеньяні.

Бюро 39

Зважаючи на закритість Північної Кореї, можна здогадатись, наскільки прихованим від сторонніх є її секретне бюро. Не існує жодної підтвердженої інформації, щодо дати, причин виникнення та діяльності Бюро 39. За чутками, це центр всіх незаконних операції, затверджених владою: виробництво фальшивих купюр, підробка документів, міжнародне страхове шахрайство і інші “темні” справи.