10 пристроїв та винаходів XX століття, які змінили світ

винаходи що змінили світ

Світ змінюється кожного дня і чим далі розвивається наука і технології, тим швидшими темпами відбуваються ці зміни, а нам доводиться адаптуватись до всього, що нас оточує в лічені тижні, дні, а інколи навіть години. Речі, які уже стали незамінними атрибутами існування людей – такі звичні і комфортні для нас, що важко уявити альтернативний сценарій. Дійсно, революційні винаходи, що змінили світ, стали звичайними повсякденними речами.

Хочете дізнатись більше про ці пристрої та винаходи? Для вас ми підготували список з 10 пристроїв та винаходів, що змінили наш світ.

 

10 Винаходів 20-го століття які змінили світ

1. Nokia 3210

Nokia 3210

Nokia 3210 був випущений в 1999 році і став хітом продажів та справжнім технологічним проривом серед мобільних телефонів того часу. Гаджет мав компактний та стильний дизайн і був одним з перших мобільних, що мали вмонтовану всередину антену, яка, до слова, дуже добре приймала сигнал.

Крім цього, Nokia 3210 також мав потужну батарею, а наявність картинок-листівок та ігор (всі пам’ятають славнозвісну “Змійку) зробила його дуже популярним серед молоді, яка, головним чином, і вплинула на тенденції в подальшій розробці мобільних телефонів.

2. Sony PlayStation

PlayStation 1

В історії відеоігор відзначилися декілька приставок та винаходів, які суттєво вплинули на розвиток ігрових технологій. Одна з них – Atari 2600 1977 року випуску, яка стояла в авангарді революції ігрової індустрії. А коли ця індустрія потерпала від кризи, випущена в 1983 році приставка Nintendo (NES; в Україні відома як як Dendy – її піратський клон), успішно відродила ринок.

Та найбільш суттєвий вклад, на наш погляд, було зроблено приставкою Sony PlayStation, що з’явилась в 1994 році. Саме з PlayStation відеоігри зробили неймовірний стрибок в плані якості, графіки та змісту. Одним словом, відеоігри ставали більш-менш схожими на ті, якими ми їх знаємо зараз.

Кругом відеоігор точаться суперечки, щодо їх впливу та доцільності існування. Що б хто не говорив, але приставки перевернули з ніг на голову те, як ми бачимо дозвілля та проведення вільного часу, саме тому цей винахід другої половини 20-го століття увійшов в десятку пристроїв, що змінили світ.

3. DVD-диск і Toshiba SD-3000 (DVD Player)

Toshiba SD-3000

Концепція DVD-диску почала розроблятися ще на початку 1990-х і мала два напрямки розвитку. Один з них називався Multimedia Compact Disc (MMCD), над яким працювали 8 великих корпорацій, в числі яких Toshiba і Time Warner. Пізніше зусилля розробників були об’єднані під керівництвом IBM і у вересні 1995 DVD-диск було анонсовано.

А от перший в світі DVD-плеєр – модель SD-3000, був випущений на ринок компанією Toshiba в 1996 році.
Хоч DVD-плеєри і DVD-диски технічно застаріли, вони не зникли безслідно: DVD-диск, наприклад, модернізувався в Blu-ray Disc.

4. HP DeskJet

HP DeskJet

1988 року американська компанія HP (Hewlett-Packard) випустила перший масовий струменевий принтер DeskJet. Гаджет одразу здобув популярність серед власників домашніх ПК, адже спокійно виводив на папір графіку і текст зі швидкістю дві сторінки на хвилину. А невисока ціна (порівняно з аналогами того часу) зробила DeskJet одним з перших товарів на ринку техніки.

Серія принтерів DeskJet популярна й досі, а струменева технологія застосовується в 3-D принтерах.

Крім того, що принтери зробили багатьох мільярдерами, вони змінили сфери осфіти, науки, офісу, особистий робочий простір до рівня, що важко уявити.

5. Apple Macintosh

Apple Macintosh

Macintosh (або Mac) – лінійка персональних комп’ютерів, що виробляються корпорацією Apple, перша модель якого була випущена 24 січня 1984 року. Попри популярну думку про те, що це був перший персональний комп’ютер, який використовує графічний інтерфейс користувача (ГІК) замість стандартного, на той момент, інтерфейсу командного рядка, насправді – це не так (існували і більш ранні аналоги, наприклад Xerox Star). Але доля правди тут є, адже Macintosh став першим ПК з ГІК у вільному продажі. Тому саме він назавжди встановив стандарт та спосіб взаємодії людей з комп’ютерами.

6. Sony Walkman

Sony Walkman TPS-L2

Перший портативний касетний плеєр надійшов до продажу в Японії 1 липня 1979 року. Ним став добре відомий нині Walkman моделі TPS-L2, від компанії Sony.

Плеєра створив індженер Нобутосі Кіхара (Nobutoshi Kihara) для співзасновника компанії Sony Масару Ібука (Masaru Ibuka), щоб той міг насолоджуватися улюбленими оперними композиціями в дорозі і під час міжнародних перельотів. А вже через 4 місяці після того, Кіхара зібрав готову для продажу оригінальну версію Walkman TPS-L2.

За допомогою Walkman, прослуховування музики стало можливим в будь-якому місці, а люди зрозуміли, що можуть створити особистий простір навіть в громадському транспорті.

7. Motorola DynaTAC 8000X

Motorola DynaTAC 8000X

Саме з цього пристрою в далекому 1973 році Марті Купер (Marty Cooper), інженер компанії Motorola, здійснив перший дзвінок з мобільного телефону (хоча його важко назвати справді “мобільним”). Після успішного тестування DynaTAC‘у, інженери і розробники Motorola усвідомили, що зробили велику революцію в світі комунікацій.
Саме цей гаджет є пращуром всіх мобільних телефонів і, без сумнівів, входить до списку “головних” винаходів минулого століття.

8. Regency TR-1 (транзисторне радіо)

Regency TR-1

Regency TR-1 – перший в світі серійний повністю транзисторний радіопередавач, що надійшов у широкий продаж в США 1 листопада 1954 року. Попри сподівання розробників, модель TR-1 не мала успіху, в основному через погану якість звуку, хоч і була набагато компактнішою та економнішою в плані батарей за громісткі лампові приймачі, що використовувались до того.

Та всього через кілька років смаки змінились і приймачі другого покоління продавалися мільйонами, при не набагато кращій якості звучання. Але в 1958 році почався широкий імпорт в США значно дешевшої японської продукції і торгова марка Regency пішла з ринку, не витримавши конкуренції.

Проте, основна заслуга Regency TR-1 навіть не в самому винаході, а в принципі мініатюризації, який він заклалв на ринку високих технологій і який вплинув на всі подальші винаходи другої половини XX ст.

9. Sony Trinitron

Sony Trinitron

Звичайно ж, сам факт появи телевізора дуже сильно змінив світ. Та якщо брати конкретну марку, то саме Trinitron, від компанії Sony, став одним з перших, по-справжньому нових телевізійних систем, що з’явились на ринку з 1950 року, а в 1968 році нова модель отримала визнання за яскраве зображення (на 25% яскравіше звичайного кінескопу з тіньовою маскою того часу).

Та коли в 1996 році патент на технології Трінітрону закінчився, з’явилося безліч його аналогів за нижчою ціною і телевізори із “запозиченеми” трінітронівськими технологіями розійшлися світом. У відповідь Sony представила свій плоский FD Trinitron, однак ці розробки порівняно швидко були перевершені вже сучасними плазмовими і рідкокристалічними технологіями.

10. Kodak Brownie

Kodak Brownie

Kodak Brownie – назва ряду дешевих фотоапаратів найпростішого типу, що випускалися компанією Eastman Kodak протягом декількох десятиліть, починаючи з 1900 року. Хоч перша модель і призначалась для дітей, фотоапарат одразу став популярним серед всіх верств населення, адже був найдешевшим і найдоступнішим серед аналогів того часу.

Саме Brownie по-справжньому відкрив простим людям мистецтво фотозйомки (хоч і найпримітивнішої) і допоміг закарбувати незліченні моменти їхнього життя.

Сподобалась стаття про 10 винаходів минулого століття, які змінили світ? Залиш свою думку в коментарях та поділись нею в соціальних мережа. :-).