10 прогресивних речей 21-го століття

10 прогресивних речей 21 століття

1. Makerbot Replicator

MakerBot Replicator

Makerbot Replicator не був першим 3D-принтером і за можливостями поступається багатьом аналогам, проте, саме Replicator, завдяки низькій ціні, став першим загальнодоступним 3D-принтером, зробивши технологію 3D-друку не тільки надбанням науки, а й повсякденним помічником багатьох людий та популярним атрибутом шкіл в деяких країнах.

Сфера застосування 3D-принтера не має чітких меж: його використовують для виготовлення механічних деталей, іграшок, різноманітних макетів, фігур, творів мистецтва і багато чого іншого. Технологія дуже перспективна і застосовується в різних сферах, наприклад в медицині, інженерії, архітектурі і т.д.

2. Motorola Milestone

Motorola Milestone

Цей комунікатор, випущений 17 жовтня 2009 року, відомий також як Motorola Droid, став першим популярним смартфоном на базі ОС Android 2.0. І хоча смартфони із попередньою версією Android вже існували, саме Milestone, завдяки своїй популярності, “виштовхнув” ОС Android в центр уваги, таким чином, зробивши його головним конкурентом ОС iOS. До речі, це стало причиною конфлікту між компаніями Google та Apple, які до цього були союзниками.

3. Google Glass

Google Glass

Google Glass – це окуляри доповненої реальності  від компанії Google – винахід 21-го століття, що не має аналогів. Подібні технології розроблялись і навіть були запатентовані компаніями Apple, Sony та Microsoft, але так і не були представлені.

Гаджет виглядає як окуляри, що мають прозорий екран над правим оком та камеру, здатну записувати відео високої якості. Функціоналом Google Glass не поступається сучасним смартфонам: відображає різноманітну інформацію, здійснює дзвінки, відеодзвінки тощо. Окуляри працюють на базі ОС Android і керуються голосовими командами, рухами голови та віртуальною клавіатурою.

Google Glass є частиною проекту Google X Lab де розробляються футуристичні технології. Саме там було створено самокерований автомобіль.

4. Apple iPhone

Apple iPhone 1

iPhone першого покоління був випущений 29 червня 2007 року. Смартфон хоч і мав ряд недоліків, проте став досить прогресивним для свого часу і швидко здобув популярність.

З кожною новою моделлю Айфон лише вдосконалювався, покращуючи функціонал та можливості, радуючи любителів техніки Apple. Завдяки надійності, стилю та увазі до деталей, iPhone став невід’ємною частиною світової культури.

5. Apple iPod

Apple iPod 1

В статті “10 пристроїв та винаходів XX століття, які змінили світ” ми писали про Sony Walkman, який став першим в світі по-справжньому портативним касетним плеєром і дав змогу слухати музику будь-де і будь-коли. Та сучасні діти і підлітки ніколи не користувались не те, щоб касетними, а навіть CD-плеєрами.

Все завдяки, знову ж таки, тій самій компанії Apple, яка 23 жовтня 2001 року випустила свій аудіоплеєєр iPod 1G, який поклав кінець епохи CD-плеєрів. Замість CD-дисків iPod мав жорсткий диск на 5 Гб пам’яті, на якому зберігалась неймовірна (на той час) кількість треків.

Таке технічне рішення спонукало меломанів в масовому порядку замінити свої програвачі компакт-дисків на прогресивний iPod, що назавжди змінило уяву людини про музичні носії і саму суть аудіоплеєра.

6. Oculus Rift

Oculus Rift

Oculus Rift – це шолом віртуальної реальності, створений компанією Oculus VR, який дозволяє ще сильніше зануритись в світ відеоігор. Цікаво, що кошти для його розробки були зібрані за допомогою Kickstarter, а сама Oculus VR налічувала трохи більше 20-ти чоловік.

Oculus Rift задумувався як суто розважальний девайс для індустрії відеоігор, але в компанії Facebook побачили в ньому більший потенціал і 25 березня 2014 року Oculus VR було куплено. Марк Цукерберг заявив, що бачить в приладах віртуальної реальності основу для нового покоління комп’ютерних технологій, що прийдуть на зміну смартфонам.

7. Amazon Kindle

Amazon Kindle

Amazon Kindle – серія пристроїв, які дозволяють завантажувати, переглядати і читати електронні книги, газети, журнали, блоги та інші цифрові медіа-дані через бездротову мережу. Іншими словами – електронна книга.

Перша модель Kindle з’явилась в інтернет-магазині Amazon в листопаді 2007 року і миттєво розкупилась. З того часу було розроблено і випущено безліч нових моделей з новими функціями і поліпшеннями, та головна суть не змінилась – це й досі гаджет, що дозволяє заховати в сумці цілу бібліотеку.

8. Apple iPad

Apple iPad 1

Apple iPad першого покоління надійшов у продаж 9 листопада 2010 року і саме завдяки йому, планшети набули популярності і стали такими, якими є сьогодні.

iPad суттєво відрізнявся від конкурентів (наприклад, GriDPad і Palm Пілот), які мали невеликі сенсорні екрани і керувалися стилусом, а представлений в 2002 році планшет від Microsoft з ОС Windows XP мав незручний для керування дотиком інтерфейс. Крім цього, ці гаджети були складнішими та масивнішими, тому, після виходу iPad, всі почали рівнятись на нього.

9. USB флеш-накопичувач DiskOnKey

DiskOnKey

Така проста річ, як флешка – одна з найголовніших винаходів XXI століття! USB флеш-накопичувач – це носій інформації, що використовує флеш-пам’ять для збереження даних та підключається до комп’ютера чи іншого пристрою через USB-порт.

Перша флешка, що мала назву DiskOnKey була представлена у вересні 2000 року і мала 8 Мб пам’яті, а згодом збільшила цю цифру до 16 Мб та 32 Мб. Нині вже існують флешки з  терабайтами пам’яті і це не максимум, адже технологія продовжує розвиватись і хто знає, скільки інформації ми зможемо носити в своїй кишені через якихось десять років?!

10. Tesla Roadster

Tesla Roadster

Tesla, заснована в липні 2003 року, є виробником електромобілів і рішень для зберігання електроенергії. Першим електромобілем компанії став Tesla Roadster, презентований 19 липня 2006 року, а вже в березні 2008 року стартувало серійне виробництво.

З того часу модельний ряд Tesla поповнився ще трьома авто: Model S, Model X та Model 3. А 16 листопада 2017 було презентовано електротягача Tesla Semi, поставки якого почнуться в 2019 році. В подальших планах компанії – розробка електроавтобуса.

На своєму шляху Tesla мала ряд технічних проблем, але успішно їх вирішувала, не перестаючи доводити те, що майбутнє – за електранспортом!